Oslava masopustu ve školní družině

.

22-23 SD Masopust 09Masopust je symbolem legrace, zábavy, her, dovádění, tance, dobrého jídla, oslav a maškar. A tak to bylo i v naší družině. V rámci družinových aktivit děti poslouchaly veselé písničky, povídaly si o masopustu, vyráběly masopustní masky, zvířecí škrabošky, chřestidla z papírových roliček naplněných čočkou a hrály různé veselé hry.

Ve výtvarných a pracovních činnostech vytvořily výzdobu do haly naší školy. Stříhaly, lepily, skládaly a malovaly různé veselé masopustní klobouky a masky na obličej z různých materiálů podle výběru dětí.

„Ty medvěde chlupatý, co máš kožich na paty, rychle, rychle utíkej, všechny si nás pochytej!“

22-23 SD Masopust 0222-23 SD Masopust 0322-23 SD Masopust 0422-23 SD Masopust 05Tak začalo naše veselé masopustní dovádění a průvod  ve školní družině. V úterý 22.2.2023 odpoledne vyrazil z naší školy veselý maškarní průvod složený z masek zvířat, princezen, vil, čarodějnic, kostlivců, rytířů, šašků a dalších pohádkových postaviček. Průvod prošel ulicemi kolem školy směrem nad „Kotlářku“. Zde jsme si v maskách pořádně zadováděli a zatancovali. Také jsme si zazpívali veselé dětské písničky a pro obveselení zarecitovali masopustní říkadla.

22-23 SD Masopust 0622-23 SD Masopust 0722-23 SD Masopust 0822-23 SD Masopust 01Jaký by byl masopust, kdybychom něco dobrého nesnědli. V pondělí 27.2.2023 se opět sešli ve školní kuchyňce naši malí kuchtíci , aby připravili a upekli „Medvědí sušenky“, které si nejdříve ochutnali a pak odnesli domů ve vlastnoručně vyrobených a ozdobených „Medvědích krabičkách“.

Letošní masopust se zkrátka vydařil, včetně počasí, které nám také přálo a již se těšíme, že si tuto tradici příští rok opět zopakujeme.

                                Napsala Eva Koucká