McDonalďs Cup 2023 (1. – 3. třídy)

.

22-23 McDonald-CupNěkolik chlapců ze současné 3.A a 3.B má jako svou nejoblíbenější činnost fotbal. Už v loňském roce projevili kluci zájem, zúčastnit se turnaje McDonalďs Cup. Letos to konečně vyšlo.

Tým, doplněný šikovnými fotbalisty ze 2.A, 2.B a 3.C, se sešel ve středu 19.4. ráno před školou. Brzké vstávání ani zamračená obloha nikomu nevadila a natěšení jsme vyrazili na hřiště Aritmy.

V krajském kole soutěže se utkalo 15 týmů, které byly rozděleny do tří skupin, ve kterých hrál každý s každým. Naším cílem bylo vyhrát skupinu a postoupit tak do pátečního finále. I přes velké nasazení jsme bohužel hned v prvním zápase prohráli se ZŠ A. Čermáka 1:2. Kluci byli smutní, ale naděje na postup tu stále byla.

Ve druhém zápase jsme vedli 2:0 a nálada v týmu byla báječná. Vedení jsme ale neudrželi a zápas se ZŠ Emy Destinnové skončil 2:4. Náš tým byl naprosto
zničený. Nakonec jsme přece jen zabojovali a porazili ZŠ Marjánka 4:1. Se ZŠ Hanspaulka jsme vyhráli kontumačně 3:0.

To, že jsme nepostoupili do finále, nás mrzelo. Útěchou nám ale byly bronzové medaile. V naší skupině jsme totiž skončili třetí.

Všem fotbalistům z týmu moc děkujeme za bojovnost, odhodlání a velkou snahu. Děkujeme také tatínkovi Vilíka ze 3.B, který se ujal role trenéra a věnoval nám svůj čas.

„KLUCI, BYLI JSTE SKVĚLÍ.“

                         Markéta Kratochvílová a Eva Benešová, třídní učitelky 3. tříd