Večer v knihovně 2023

.

22-23 vecer v knihovne 2023 2Páteční večer 21. dubna jsme se opět sešli ve školní knihovně, tentokrát s dětmi ze 4. a 5. ročníku.

Poté, co si každý účastník Večera vyrobil originální jmenovku, jsme se seznámili s osobností ze světa pohádek – Hansem Ch. Andersenem. Dozvěděli jsme se, že tento mistr pera neměl jednoduché dětství a musel v životě čelit mnohým překážkám.

Následovalo výborné občerstvení, díky kterému jsme nabrali sílu a energii na následující program. Štěpánka Pašková nás seznámila s prací knižní redaktorky, dozvěděli jsme se jaké profese jsou potřeba v nakladatelství a co všechno musí umět dobrý spisovatel. Zahráli jsme si zahřívací soutěž a porovnali vědomosti o hrdinech dětské literatury.
22-23 vecer v knihovne 2023 122-23 vecer v knihovne 2023 322-23 vecer v knihovne 2023 422-23 vecer v knihovne 2023 5
Po druhé večeři už nastal nemilosrdný boj mezi našimi týmy. Na čtyřech stanovištích jsme potřebovali dobrou paměť, bystrou mysl a rychlé nohy!

Po závěrečné sladké tečce už zbývalo jen sečíst body a vyhlásit výsledky soutěže. Všichni účastníci a účastnice si vybrali za svůj výkon odměnu a vydali se za rodiči, kteří už netrpělivě čekali před školou.

Děkujeme Spolku rodičů ZŠ Bílá za finanční příspěvek a náš velký dík patří také všem, kteří přinesli vlastní dobroty. Naše poděkování si též zaslouží osvědčené pomocnice Emma Horáková z 8.A a Hedvika Švecová ze 6.A.

Těšíme se zase za rok!

Natalie Dubská
Gabriela Filipová
Olga Novotná