Florbalistky 6.-7. tříd na zkušené

.

23-24 florbal mladsi zakyne 03V úterý 7. 11. se na ZŠ Ruzyně hrála skupina mladších žákyň ve florbalu. Naše děvčata nastoupila k prvnímu utkání bez respektu proti nejsilnějšímu domácímu družstvu.


Většinou bránila, ale po odraženém míčku se dostala do příležitosti ke střelbě Tereza Pulchartová a podařilo se jí vstřelit první branku utkání. To však bylo všechno. Do poločasu soupeř vyrovnal na 1 : 1 a v koncovce naše družstvo obdrželo další 3 branky, výsledek utkání se ZŠ Ruzyně tedy 1 : 4. To ještě skvěle zachytala Anička Sokolovská.

V dalších utkáních byl výkon našich dívek slabší. Nedařily se přihrávky, hra byla velmi chaotická a všem docházely síly. Velké chyby se pak objevovaly hlavně v obraně. Děvčata prohrála s Gymnáziem JK 0 : 5 i se ZŠ Věry Čáslavské 0 :3. Druhý poločas s posledním soupeřem byl však mnohem lepší, což se projevilo i v posledním utkání. Sice jsme prohrávali 0 : 1, ale do poločasu se nám podařilo vyrovnat na 1 : 1. Branku vstřelila Lila Ciroková. Soupeř vstřelil vítěznou branku až v závěru utkání. Se ZŠ Pod Marjánkou to sice byla prohra 1 : 2, přesto to byl s druhým postupujícím družstvem ze skupiny nejlepší výkon.
23-24 florbal mladsi zakyne 0223-24 florbal mladsi zakyne 01
I když naše děvčata prohrála všechna utkání, nechala na hřišti všechny síly. S opravdovými soupeři to byly jejich první zkušenosti a předvedené výkony si všechny zaslouží uznání a pochvalu.

Školu reprezentovaly: Lila Ciroková, Isa Lang, Klára Miláčková, Martina Líčeníková, Kája Píšová, Tereza Pulchartová, Anička Sokolovská, Hedvika Švecová – všechny ze 7.A a Ema Štefánová ze 6.B.

Napsal Petr Korecký