Florbalistky 8.-9. tříd uspěly

.

23-24 florbal starsi zakyne 01V pondělí 13. 11. se na ZŠ Ruzyně konalo florbalové klání starších žákyň ve florbalu. Turnaje se účastnilo celkem 8 škol a utkání probíhala ve dvou skupinách po čtyřech.


Hrálo se 2 x 8 minut hrubého času. Naše děvčata složená z dívek z osmých tříd nastoupila v silnější skupině k prvnímu utkání proti ZŠ Červený vrch. Měla většinu utkání pod kontrolou, ale dlouho se jim nedařilo vstřelit branku. Podařilo se to až v polovině druhého poločasu Josefíně Tučkové a mohlo se tedy slavit
vítězství 1 : 0.
23-24 florbal starsi zakyne 0223-24 florbal starsi zakyne 0323-24 florbal starsi zakyne 04
V druhém utkání jsme nastoupili v boji o finále se ZŠ Věry Čáslavské. Ve velmi vyrovnaném utkání jsme po bezbrankovém poločase vsítili první branku. Podařilo se to Magdě Tošnerové. Po nedůsledném bránění jsme však dopustili vyrovnání. Brzy poté vsítil soupeř i vítěznou branku. Prohráli jsme 1 : 2.

V boji o 3. místo se ZŠ Pod Marjánkou jsme měli celou dobu utkání pod kontrolou, i když vítězství 2:0 tomu tolik nenapovídalo. Prosadila se kapitánka Eva Ilavská a podruhé v turnaji i Magda Tošnerová.

Děvčata tak získala zaslouženě bronzové medaile.

Z týmu bych vyzdvihl Magdu Tošnerovou za to, jak skvěle napadala soupeřky v útočné polovině, za hru v rozích hřiště i za to, že se prosadila i střelecky. Výborně zachytala Lara Kočanová, která v turnaji pustila nejméně branek ze všech týmů.

Velkou pochvalu si zaslouží kapitánka Eva Ilavská, která výborně bránila a soupeřkám nedovolila vystřelit. Bohužel se tentokrát moc neprosadila střelecky.
Soupeřky jí velmi dobře bránily nebo Eva několikrát nastřelila brankářku nebo včas nepřihrála volné hráčce. Bylo znát, že nastoupila do utkání brzy po nemoci a chyběly jí i fyzické síly.

Pochvalu a uznání si však zaslouží všechny hráčky našeho týmu, které předvedly opravdu skvělé obětavé výkony. Osmačky jsou velkým předpokladem úspěchu do příštího roku.

Školu reprezentovaly: Mel Bartášková, Eva Ilavská a Ella Kratochvílová z 8.A, Lara Kočanová, Vlaďka Popovics a Josefína Tučková z 8.B, Alice Puršová, Maruška Šenfelderová a Magda Tošnerová z 8.C

Napsal Petr Korecký