Stránka třídy 8.B

Na této stránce naleznete informace týkající se třídy 8.B

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výlet do Hrusic 19. 9. 2017

Sraz : pozor v 7:00 h před školou (pro jistotu) nebo v 7:30 h na Hlavním nádraží

Odjezd: 8:06  vlak směr Benešov

Příjezd: 13:52 na Hlavní nádraží

Cana jízdného a vstupného (hvězdárna a muzeum Josefa Lady): 150,- Kč

S sebou:  jídlo (svačina + oběd) a pití, pohodlná turistická obuv, pláštěnka! (snad nebude potřeba), Opencart/ Lítačku (pokud máš)

Nezapomeňte odhlásit oběd.

Září 2017

Dobrý den,

zdravím po prázdninách a přináším přehled důležitých informací pro začátek školního roku.

• 4. září - vyučování pouze jednu hodinu. Oběd nutno objednat, zkontrolujte stav vašich strávnických kont
  • 5. září - 1. až 3. hodina třídnické práce (rozdělení skříměk, seznámení s rozvrhem a změnami ve školním řádu, rozdělení volitelných předmětů...), od 4. vyučovací hodiny vyučování dle rozvrhu
  • 6. září - Festival vědy na Vítězném náměstí - sraz v 8.15 u pomníku na "Kulaťáku", návrat do školy na 4. vyučovací hodinu, zbytek dle rozvrhu
  • 7. a 8. září - vyučování dle rozvrhu

Upozorňuji na zásadní změnu ve školním řádu:  Děti nebudou moci během celého pobytu ve škole používat mobilní telefony a ostatní elektronické hračky. Vše bude během výuky a rovněž o přestávkách vypnuté, Děti budou moci volat pouze v nutných případech po svolení vyučujícího. Doufáme, že toto opatření přispěje k větší soustředěnosti a připravenosti dětí na výuku :)

V pondělí se těším na děti, s rodiči na shledanou 13. září o třídních schůzkách.

Lenka Lisá

Leden 2017

Vážení rodiče,

v úterý 10. ledna 2017 máte možnost využít konzultační hodiny učitelů. Budou opět probíhat v prostorách jídelny mezi 16.00 a 18.30 h. Děti obdržely tabulku s časy, kdy se k jednotlivým učitelům můžete objednat. Požadovaný čas musí daný učitel potvrdit. Je tedy nezbytné, aby děti dané učitele v pondělí obešly a nechaly si plánovaný čas strvrdit podpisem, popřípadě si domluvily čas náhradní.

Ve čtvrtek 5. ledna 2017 půjdeme na komentovanou prohlídku výstavy v Paláci Kinských na Staroměstské náměstí - Rousseau. Vstupné 40 Kč. (odchod za školy po 2. vyuč.hod., návrat na 6.vyuč.hod - Tv)

Události v prosinci:

Děkuji všem za podporu a za hojné nákupy našich výrobků na Vánočním jarmarku!

Změny v rozvrhu:

• Pondělí 19. 12. 2016 proběhne místo 4. vyučovací hodiny Vánoční koncert učitelů ze ZUŠ Hamonie. Vstupné je 50,- Kč
  • Středa 21. 12. 2016 po 3. vyučovací hodině půjdeme nasát vánoční atmosféru na výstavu tradičních betlémů do Betlémské kaple. Vstupné 35 Kč. Návrat na oběd, Volitelné předměty dle rozvrhu.
  • Čtvrtek 22. 12. 2016 - 1. - 4. vyuč hodina se učí dle rozvrhu, 5. a 6. věnujeme vánočnímu posezení a rozbalování dárečků.

Přeji vám všem radostné Vánoce a vydařený rok 2017. LL

Zde odkaz na milé vánoční video:

Důležité upozornění pro rodiče i děti(listopad):

Pozor - na zítřejší (10. 11.) testování SCIO angličtiny budou děti potřebovat vlastní sluchátka. Vezměte s sebou do školy!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----

Bajky - internotový odkaz na ukázku bajek najdete na

Tato kniha je vhodná jako průřez bajkami, ukázky různých pojetí, autorů

Prosím o kontrolu evidenčních listů, které jsem poslala po dětech. Ověřte, zada sedí nejen adresa, ale i telefony a ostatní údaje. Správnost informací ztvrďte, prosím , podpisem v rohu. Děkuji. LL

23. listopodu od 18 hodin, v 6.B se budou konat třídní schůzky.

25. 11. jdeme místo vyučování na komponovaný pořad o architektuře, který pro děti připravili studenti AF ČVUT. Předpokládaný konec je ve 13 hodin. Oběd normálně. S sebou děti potřebují pouze psací pomůcky.

Důležité informace, které vyplynuly z třídních schůzek:

Přehled veškerých akcí pořádaných školou najdete zde, v sekci Školní akce

Přihlášky na jednotlivé akce je třeba odevzdat písemně panu Koreckému do 15.10. 2016. Formulář přihlášky najdete v pravém sloupci - Dokumenty ke stažení.

VS k úhradě pracovních sešitů (a dalších plateb) najdete rovněž na stránkách - sekce Platby

Upravený školní řád k nahlédnutí - O škole

Pro děti byla zřízena schránka důvěry, kterou mohou bez obav využít.

Děkuji za příspěvky do SRPŠ. LL

_______________________________________________________________________

Dobrý den,

posílám několik nejdůležitějších informací k zahájení školního roku. Detailní sdělení dostanou děti zítra.

V pátek 2.9. mají děti 5 třídnických hodin - rozdání učebnic, doladění PVP, info k zážitkovému kurzu, školní řád atd.

PVP - pozor aktuální změna - outdoor aktivity budou 2 h ale lichý týden! Zkontrolujte, prosím, zda dětem předměty nekolidují, popřípadě vyberte náhradní předmět (dítě musí mít 3 hodiny týdně).

Seznamovací kurz - odjezd - sraz 7.9. v 8.50 h u pokladen na Hlavním nádraží, příjezd a rozchod - tamtéž v neděli 11.9. v 14.12 h. Podrobné instrukce děti obdrží písemně zítra. Nezapomeňte na potvrzení o bezinfekčnosti, lékařské potvrzení (může být i z tábora a jiných akcí ), kopii kartičky pojištěnce

Sešity - posílám slíbený seznam sešitů, které budou děti potřebovat na letošní rok

ČJ - 544 - 3x, 524 - 1x, 564 - 1x, M - 440 - 1x, 445 - 1x, D - 440 - 1x,

Z - 440, P - 540, Vkz - 524, F - 525, Ov - 524