Je jaro a jako každým rokem se někteří žáci naší školy zapojili do Matematické olympiády.

V letošním roce se jednalo již o 73. ročník. Pro naše matematiky to znamenalo dostavit se ráno před ZŠ a MŠ Červený vrch, kde bylo vše již připravené, stačilo dosednout a 120 minut přemýšlet, počítat a pečlivě zapisovat na hlavičkové papíry.
Následně se skupina pedagogů vrhla do opravování, které je opravdu náročné a probíhá za dvojí kontroly, aby vše bylo správně a spravedlivě vyhodnocené.

A výsledky? Naše škola má i v tomto roce své úspěšné řešitele.
Za šestý ročník zabodovala Šárka Otová, Hana Akrmanová, Jan Vambera a za sedmý ročník Tymur Boniev, David Dvořák a Marie Kurfürstová.
Nejlepší umístění získal žák osmého ročníku Matouš Hronek, obsadil 3.-4. místo.
Všem našim úspěšným řešitelům velmi gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěšně zvládnutých matematických soutěží.

Za tým pedagogů: Bc. Ing. Novotná Olga