Pobytový kurz třídy 1. C se konal v termínu od 20. do 24. května 2024.

Penzion Kamzík, ve které jsme byli ubytováni, se nachází na úpatí hory Studenec v obci Studený nedaleko Českosaského Švýcarska v malebné krajině. V osadě je k vidění několik lidových
roubených domů a stará škola s věžičkou. Během pobytu jsme navštívili řopík, Trpasličí hory, Českou Kamenici, vodní mlýnky, park miniatur, rozhlednu Studenec a Zlatý vrch. Náš pobytový kurz byl zaměřen na vnímání krásy naší přírody. Prvňáci ji ochutnávali všemi smysly. Cílem bylo, aby si ji zamilovali, pochopili její křehkost a naučili se ji chránit. Poznávali jsme ji, když svítilo sluníčko, i když pršelo.

Protože některé děti byly poprvé mimo domov bez rodičů, učily se i samostatnosti. Vznikla nová kamarádství. Nezapomněli jsme ani na rozvoj fyzické zdatnosti. I když jsme jeli na pobytový kurz s třídami 2.A, 2.B a 2.C, měli jsme vlastní program. Pouze čtvrteční odpoledne bylo společné. Studenti Střední lesnické školy a SOŠ Šluknov si pro nás připravili zajímavé odpoledne, při kterém se děti setkaly s živými dravci, s vycpaninami lesních zvířat, mysliveckými zbraněmi, vyzkoušeli si i vábničky…

A co si děti přivezly na památku kromě zajímavých zážitků a hezkých vzpomínek? Sešity plné krásných obrázků a drobné ceny.
Na závěr bych chtěla poděkovat Evě Kindermannové za její nadšení a všem prvňáčkům. Byli jste skvělí.

 

Veronika Matiasovitsová, třídní učitelka 1.C

 

1c studeny